sierpnia 23, 2017

Pastelowa i delikatna chrzcielna kartka.

Pastelowa i delikatna chrzcielna kartka.
Przed chwilką dowiedziałam się, że systematyczność to klucz do sukcesu. Systematyczność i wartościowe treści. Czym są dla Was wartościowe treści? Co chcecie oglądać, czytać?
Z jakiegoś powodu tutaj coś Was przyciąga:)
Cieszę się ogromnie  tego.

Nie wiem czy moje prace są dla Was wartościowe. Jeśli tak to super. 
Tak sobie myślę, że ja nawet się cieszę na tą jesień. W lato cały czas mam "czuja" bo dzieciaki latają po kolegach a ja nawet na chwilę nie mogę się zrelaksować. Teraz zimno i siedzą w domu i się bawią. A ja spokojnie mogę coś napisać..
Bo dzisiaj mam dla Was klasyczną kartkę chrzcielną. Delikatną, pastelową ze stempelkiem MOS kolorowanym kredkami Faber-Castell Albrecht Durer. 







sierpnia 20, 2017

Dziki trend.- akwarela.

Dziki trend.- akwarela.
Nie wiem czy zauważyliście ale mamy taki ciekawy "dziki" trend.
Uwielbiamy mieć na ścianach sarny, jelenie.. Hmm.. W sumie sama je lubię. Zastanawiam się skąd to się w nas wzięło.
Chęć większego kontaktu z dziką przyrodą?
A może ta"dzikość" co w nas siedzi się ujawnia chociaż w ten sposób? Zamknięci w ramach codzienności- chociaż troszkę chcemy się z tych ram oswobodzić?

Ja z dziką przyrodą mam dużo do czynienia.
 Sarny  zjadły mi buraki na ogródku, zając siada przed moja kuchnią.  Codziennie na spacerach gdzieś te sarny nas obserwują.  Lisy kradną dziadkowi kury.. No sama dzika przyroda;)
A zdarzyło mi się nawet widzieć mamę sarnę karmiącą młode, i te młode teraz biega niedaleko.
W sumie na tym obrazku miał być dzik;) Ale sarna jednak bardziej pasowała.
Zafascynowana geometrycznymi tatuażami  z jeleniami, postanowiłam namalować sarnę zaklętą
w trójkąty i kwiaty. Akwarelową piękność.
Dzisiaj to akwarele Renesansu- do których wróciłam po dłuższej przerwie.
I papier Koh-i-Noor.






sierpnia 17, 2017

Turkusowo- craftowo-złota 20-stka.

Turkusowo- craftowo-złota 20-stka.
Jak Wam mijają wakacje?
Będziecie mieli dużo pięknych wspomnień?
A może zdjęć? Może warto zrobić z nich album? Chociażby taki harmonijkowy..
Tak, to mówię ja.. ta co w życiu zrobiła jeden album zwykły i dwa harmonijkowe(takie same).
Nie umiem się zabrać by jakiś zrobić.
Za to kartki nadal robię. Czasami zdarza mi się  pokolorować jakiś stempel(coraz rzadziej ale jednak.!)
Tkwię sobie tutaj na boczku, wpadam co jakiś czas i pokażę coś. Bo wiecie ostatnio ta postprodukcja zdjęć strasznie mnie nużyła. Robię zdjęcia i tyle. A czasami nawet nie robię. 

Tej kartce postanowiłam zrobić fotki, nawet je obrobić i napisać ten post!. O mamo, ale to jest dla nie ostatnio wyczyn... jejku już wiem czemu filmów nie nakręcam.. jak ja bym jeszcze miała siedzieć i to montować.. nie nie nie.  Niestety cierpliwa to ja jestem tylko do rysunków.


Kartka dzisiaj ma w sobie powiew młodości , ale zarazem jest bardzo kobieca. W sam raz dla 20letniej kobiety.
Ze stemplem Stampingbella Uptaown Girl, pokolorowanym akwarelami Białe Noce.
Papiery użyte tutaj to LemonCraft Gossamer Blue.



lipca 05, 2017

Makaroniki

Makaroniki
Dzisiaj znowu zabieram Was w Świat słodkości.. 
Kolejna akwarela  powstała w mojej pracowni.
Nie bójcie się - kartki wrócą;)
Tym razem, klimaty francuskie zawładnęły moim pędzlem.  A mianowicie namalowałam makaroniki..
Najpiękniejsze ciasteczka Świata. Nie miałam okazji ich skosztować, czego bardzo żałuje- ale mam nadzieję, że to nastąpi. Kiedy widzę zdjęcia makaroników w sieci, ślinka mi cieknie na sam widok. A jeszcze jak są pokazane w pastelowych odcieniach jeden obok drugiego... no bajka. 
I wyobraźcie sobie, przeglądam insta a tu bach.. są..takie cudne, pastelowe, z koralikami(!!), ciekawie ułożone.. bajkowe! Musiałam je namalować. Papier 30 na 30 cm akwarelowy już miałam docięty- miałam malować coś innego. Myślałam, że zajmą mi chwilę, w sumie to prosta forma.. ale jak już zaczęłam się bawić... to zeszło mi to od niedzieli aż do dzisiaj. 
 I mam kolejny obraz do kuchni:D Idealny na moją ścianę w kolorze Satin Blue- Beckersa.  
 I tym sposobem skończyły mi się ramki... i MUSZĘ jechać do Ikei;)

Papier: Daler Rowney Aquafine smooth 50x70 300g( uwielbiam ten papier- tysiąc razy lepiej na nim mi się pracuje niż na Montval'u Cansona. )30cm na 30cm
 Akwarele- Białe noce
 Pędzle - Renesans 1001R(1 i 5)
Biały Uni-ball signo







 Pozdrawiam, Weronika- Werciakol.

czerwca 30, 2017

Figa z...

Figa z...
Słodkości nigdy nie za wiele... a jak wiecie ja je luuuubię;)
Lubię też przekopywać Instagram w poszukiwaniu słodkich zdjęć. 
I tak trafiłam do pewnych dziewczyn, które pieką niesamowicie malownicze torty... I ich tort z figami i jeżynami postanowiłam sobie zilustrować:)
Na Facebooku też są:) a to te zdjęcie:
Moja to moja interpretacja:
akwarele-Białe Noce
Papier  -Canson Montval 200g (trochę większy niz A4)
Pędzle- Renesans 1001R(12,5,0)
Biała Ecolina
Cienkopis- Faber-Castell Ecco Pigment 0.1

Malowałam sobie ten obrazek w cudownych okolicznościach przyrody, w lesie nad wodą;D





Copyright © 2016 Mój kolorowy Świat , Blogger